PROJENNI VILLAS TOUR 2019

Viikkokilpailut

Golf-kisat joka tiistai Roda Golfissa

PROJENNI VILLAS TOUR 2019

VIIKKOKILPAILUT

VIIKKOKILPAILUT 2019

Costa Blancan sekä Costa Calidan alueella vuosikausia suomalaisia golfareita yhteen kerännyt Rodan Viikkokilpailu palasi ohjelmaan vuonna 2018. Tänä vuonna tapahtuma kantaa nimeä Projenni Villas Tour 2019.  Kilpailut pelataan edelleen Roda Golfin tasokkaalla kentällä Murciassa ja kevään aikana pelipäivä on aina tiistai.

Pelimuotona on scramble, jossa pelaajien yhteenlasketusta slopesta saa joukkue käyttöönsä 1/3. Henkilökohtainen maksimitasoitus joka hyväksytään on 36.0. Sarjoja on vain yksi,tasoituksellinen lyöntipeli, jossa palkitaan aina 3 parasta paria. Lisäksi palkitaan paras scratch-tulos. Erikoiskilpailuja on kaksi, lähimmäksi lippua ja pisin avaus.

Keväällä on yhteensä 13 kilpailua. Ja syksyllä Tour jatkuu Rodassa kesätauon jälkeen. Kaikkien yksittäisten tapahtumien voittajat kutsutaan Joulukuussa 2019 pelattavaan Finaaliin Roda Golfissa. Sama pari voi saada vain yhden Kutsun tapahtumaan. Joulukuun Finaalin voittajapari palkitaan Projennin tapaan ruhtinaallisesti seuraavalla lahjakortilla: Kahden hengen viikon golfmatka Rodaan (sisältäen majoituksen sekä rajattoman Golfin Roda Golfin kentällä 7 vrk).

Kilpailumaksujen suhteen noudatetaan syksyn ja talven aikana Roda Golfin uutta hinnoittelua. Kilpailujen hinnat saattavat vaihdella Rodan Low- ja Mid-season hinnoittelujen mukaisesti. Maksut kisapäivien osalta vaihtelevat 55-65 € välillä. Kilpailumaksu sisältää greenfeen, osallistumismaksun sekä välipalatarjoilun.

HUOM! Projenni Travelsin matkalaisille, jotka majoittuvat Rodassa, kilpailumaksu on kierroksen lisäksi 15 € sesongista riippumatta.
Manuaaliset kärryt + golfautot on varattava etukäteen ilmoittautumisen yhteydessä ja ne maksetaan suoraan caddiemasterille.

HINNASTO (Roda Golf):

  • 2-pyöräisen kärryn hinnat 5 €/6€
  • 3-pyöräisen kärryn hinnat 7€/8 €
  • Buggyn hinta 30€

KISAPÄIVÄT JA HINNAT

PVMPAIKKAKLOHINTAPAIKAT
05.02.2019Roda Golf11:0955€/15€24
12.02.2019Roda Golf11:0955€/15€24
19.02.2019Roda Golf11:0055€/15€24
26.02.2019Roda Golf11:0955€/15€24
05.03.2019Roda Golf12:0365€/15€32
12.03.2019Roda Golf12:0365€/15€32
19.03.2019Roda Golf12:0365€/15€36
26.03.2019Roda Golf12:0365€/15€36
02.04.2019Roda Golf12:0365€/15€36
09.04.2019Roda Golf12:0365€/15€32
16.04.2019Roda Golf12:0365€/15€32
23.04.2019Roda Golf12:0365€/15€32
30.04.2019Roda Golf12:0365€/15€32

ILMOITTAUTUMINEN

ILMOITTAUDU KISAAN VALITSEMALLA
Vierailija tai pelioikeus Rodassa

Sen jälkeen valitse kisapäivä ja suorita maksu verkkomaksuna

Kilpailuihin ilmoittautuminen tulee tehdä aina VIIMEISTÄÄN kilpailuviikon maanantaina klo 12.00 mennessä. Kilpailumaksua ei palauteta.

TUTUSTU PROJENNI VILLAS KOHTEISIIN

OLIVAR DE RODA GOLF

Ylellinen loma-asunto Roda Golfin läheisyydessä | koko 97 m2 | hinta 305,000€

VILLA JADE, LOS ALCAZARES

Ylellinen villa myynnissä Los Alcazaresin läheisyydessä | koko 134 m2 | hinta 376,000€

HINOJO, LAS COLINAS

Laadukas huoneisto Las Colinaksen Hinojo yhteisössä | koko 76 m2 | hinta 246,000€

ALEGRIA X, TORREVIEJA

Uusi huoneisto Torreviejasta rantabulevardin läheltä | koko 78,5 m2 | hinta 157,000€

KISAPÄIVIEN LÄHTÖLISTAT

KLORYHMÄ 1RYHMÄ 2
11:09Jorma Kallonen & Arja KallonenKirsi Hakola & Jukka Oinonen
11:18Olli Böök & Risto IsotaloEini Palo & Asko Pietarila
11:27Jyrki Lotila & Raija HolmaSauli Tuulimo & Petri Sarkkinen
KLORYHMÄ 1RYHMÄ 2
11:09Anneli Tuomainen & Auvo TuomainenTeuvo Tiainen & Merja Tiainen
11:18Ilkka Siltakorpi & Kari PuttonenPekka Keinänen & Heikki Pajala
11:27Osmo Kuivainen & Ari KorhonenJorma Kallonen & Arja Kallonen
11:36Jyrki Lotila & Raija HolmaPirjo Lujala & Erik Oranta
11:45Pirjo Venhola & Heikki TimonenJouko Paavola & Terhi Koivunen
11:54Jouko Laitinen & Marja VirtaSeppo Jolkkonen & Anna-Liisa Jolkkonen
12:09Kirsti Hakola & Jukka OinonenAki Kurronen & Teuvo Salento
12:39Olli Böök & Risto IsotaloTero Tuomainen & Harri Räty
12:48Ilkka Iivonen & Päivi Iivonen
KLORYHMÄ 1RYHMÄ 2
11:00Kari Puttonen & Antero UllakkoIlkka Iivonen & Päivi Iivonen
11:09 Pertti Raatikka & Lauri KempainenJorma Kallonen & Arja Kallonen
11:18Auvo Tuomainen & Anneli TuomainenJouko Paavola & Terhi Koivunen
11:27Martti Espo & Ismo StenrosJari Vanhatapio & Juhani Vanhatapio
11:36Olli Böök & Risto IsotaloHarri Seppälä & Samuel Seppälä
11:45Jari Kontunen & Katariina HartikainenPirjo Venhola & Heikki Timonen
11:54Raimo Hannonen & Katariina KoskenkorvaJaakko Halmet & Sirkku Halmet
12:03Riitta Törmälä & Anu LiljendalHannu Pursianen & Tapio Pulkkinen
12:12Eini Palo & Asko PietarilaKirsti Hakola & Jukka Oinonen
KLORYHMÄ 1RYHMÄ 2
11:09Ossi Immonen & Aulikki ImmonenPirjo Venhola & Heikki Timonen
11:18Jouko Paavola & Terhi KoivunenPertti Pyykkönen & Toni Piibemann
11:27Ilkka Siltakorpi & Ulla-Maija SiltakorpiKari Puttonen & Ilkka Iivonen
11:36Antero Paulin & Tauno JokelaMarkku Keränen & Paavo Keränen
11:45Kari Haavisto & Tea HaavistoAuvo Tuomainen & Anneli Tuomainen
11:54Olli Böök & Risto IsotaloPirkko Väätäinen & Marja-Leena Karhunen
KLORYHMÄ 1RYHMÄ 2
12:03Mauno Könönen & Ilkka HaukkaJouko Paavola & Osmo Kuivainen
12:12Tapani Silvennoinen & Minna MäntyläAri Tikkala & Teija Tikkala
12:21Pirjo Venhola & Heikki TimonenUlla Väistö &
12:39Pertti Pyykkönen & Kimmo SeppäläAuvo Tuomainen & Anneli Tuomainen
12:39Olli Böök & Risto IsotaloKirsti Hakola & Jukka Oinonen
12:48Kimmo Kampman & Timo PessiKauno Riikonen & Pirjo Viitanen-Paju
12:57Ilkka Iivonen & Päivi IivonenTimo Koivisto & Katri Koivisto
KLORYHMÄ 1RYHMÄ 2
12:12Ulla Väistö & Arja KuivainenLisbet Nordblad & Päivi Puska
12:21Tommi Hietala & Marko KivirantaArto Juusola & Osmo Kuivainen
12:39Markku Kurkki & Ritva KurkiEero Puittinen & Pirjo Puittinen
12:39Jari Suhonen & Mika PadatsuOlli Böök & Risto Isotalo
12:48Kalle-Pekka Pitkänen & Minna SuhonenKimmo Seppälä & Pertti Pyykkönen
KLORYHMÄ 1RYHMÄ 2
12:30Jouko Paavola & Terhi KoivunenIlkka Malmi & Maarit Malmi
12:39Jari Suhonen & Minna SuhonenLisbet Nordblad & Päivi Puska
12:48Pertti Raatikainen & Lauri KemppainenAapo Aittola & Pertti Pyykkönen
KLORYHMÄ 1RYHMÄ 2
12:03Jouko Paavola & Osmo Kuivainen Veikko Koivisto & Aapo Aittola
12:12Lisbet Nordblad & Päivi Puska Tapani Lehikoinen & Hannu Kuittinen
12:30Ilkka Malmi & Maarit Malmi
13:13
KLORYHMÄ 1RYHMÄ 2
12:03Olli Vuori & Raili VuoriIlkka Malmi & Maarit Malmi
12:12Jari Mankonen & Kirsi VäänänenJouko Paavola & Terhi Koivunen
12:21Jussi Toivola & Arja ToivolaAapo Aittola & Marko Torppa
12:30Ulla-Maija Kääriä & Tauno KääriäKatariina Koskenkorva & Raimo Hannonen
KLORYHMÄ 1RYHMÄ 2
12:03Heikki Aalto & Joona AaltoJussi Salo & Jari Ahonen
12:12Eljas Rantala & Hannele RantalaIlkka Malmi & Maarit Malmi
12:30Tapani Reinikainen & Tarja ReinikainenJarmo Simonen & Leila Simonen
12:39Juhani Haavisto & Anja HaavistoLiisa Svahn & Rauno Svahn
12:48Markku Kurki & Ritva KurkiMarkku Viljaranta & Risto Isotalo
12:57Matti Isotalo & Terhi IsotaloHannu Ronkainen & Tuula Ronkainen
13:06Jouni Toivonen & Margit ToivonenJouni Irri & Esa Tolvanen
13:42Jussi Mäkelä & Sinikka MäkeläAsko Kela & Marja-Leena Kela
13:51Heikki Ristolainen & Ari KaakkuriJorma Saari & Kari Makkonen
14:00Olli Paalanen & Tiina Paalanen
KLORYHMÄ 1RYHMÄ 2
12:03Mauri Koivunen & Matti PellinenRisto Isotalo & Hannu Ronkainen
12:12Anja Huhtamäki & Kristiina JunniTarja Lähteinen & Minna Keski-Kastari
12:21Jukka Porkka & Rauli HeiniöMatti Isotalo & Jouni Irri
12:30Ari Lehtonen & Kalle JoutsensaariMartti Ohvo & Mervi Roos
12:39Jari Valjakka & Marko TorppaMika Räisänen & Osmo Kuivanen
12:48Ahti LeinonenJouni Toivonen & Esa Siltanen
KLORYHMÄ 1RYHMÄ 2
12:03
12:12
12:30
12:39
12:48
12:57
13:05
13:13
KLORYHMÄ 1RYHMÄ 2
12:03
12:12
12:30
12:39
12:48
12:57
13:05
13:13

KISAPÄIVIEN TULOKSET

Viikkokilpailu 5.2.2019 tulokset

Yleinen Scramble sarja

SijoitusJoukkueNetto
1.Jyrki Lotila & Raija Holma64
2.Olli Böök & Risto Isotalo67
3.Jorma Kallonen & Arja Kallonen72
4.Kirsti Hakola & Juuso Oinonen73
5.Sauli Tuulimo & Petri Sarkkinen78
6.Eini Palo & Asko Pietarila79

Paras SCR tulos

SijoitusJoukkueTulos
1. Olli Böök & Risto Isotalo81

Erikoiskilpailut

1.Lähimmäksi lippua:Jukka Oinonen
2.Pisin draivi:Sauli Tuulimo

Viikkokilpailu 12.2.2019 tulokset

Yleinen Scramble sarja

SijoitusJoukkueNetto
1.Aki Kurronen & Teuvo Salento62
2.Olli Böök & Risto Isotalo63
3.Jorma Kallonen & Arja Kallonen66
4.Jouko Paavola & Terhi Koivunen67
5. Teuvo Tiainen & Merja Tiainen68
6.Seppo Jolkkonen & Anna-Liisa Jolkkonen69
7.Kari Puttonen & Ilkka Siltakorpi70
8.Auvo Tuomainen & Anneli Tuomainen71
9.Jyrki Lotila & Raija Holma71
10.Tero Tuomainen & Harri Räty72
11.Kirsti Hakola & Jukka Oinonen73
12.Pirjo Kujala & Erik Oranta74
13.Päivi Iivonen & Ilkka Iivonen75
14.Pirjo Venhola & Heikki Timonen76
15.Pekka Keinänen & Heikki Rajala80

Paras SCR tulos

SijoitusJoukkueTulos
1.Aki Kurronen & Teuvo Salento68

Erikoiskilpailut

1.Lähimmäksi lippua:Teuvo Salento
2.Pisin draivi:Pirjo Kujala

Viikkokilpailu 19.2.2019 tulokset

Yleinen Scramble sarja

SijoitusJoukkueNetto
1.Jari Vanhatalo & Juhani Vanhatalo63
2.Olli Böök & Risto Isotalo64
3.Pertti Raatikka & Lauri Kemppainen67 (slope9)
4.Hannu Pursiainen & Tapio Pulkkinen67 (slope 15)
5.Ilkka Iivonen & Päivi Iivonen67 (slope 18)
6.Eini Palo & Asko Pietarila69
7.Kari Puttonen & Antero Ullakko70 (slope 13)
8.Kirsti Hakola & Jukka Oinonen70 (slope 22)
9.Jouko Paavola & Osmo Kuivainen71 (slope 14)
10.Jari Kontunen & Katariina Hartikainen71 (slope 22)
11.Auvo Tuomainen & Anneli Tuomainen73 (slope 15)
12.Jorma Kallonen & Arja Kallonen73 (slope 24)
13.Riitta Törmälä & Anu Liljendal76 (slope 21)
14.Jaakko Halmet & Sirkku Halmet76 (slope 24)
15.Pirjo Venhola & Heikki Timonen81
16.Raimo Hannonen & Katariina Koskenkorva83

Paras SCR tulos

SijoitusJoukkueTulos
1.Jari Vanhatapio & Juhani Vanhatapio70

Erikoiskilpailut

1.Lähimmäksi lippua:Jouko Paavola
2.Pisin draivi:Lauri Kemppainen

Viikkokilpailu 26.2.2019 tulokset

Yleinen Scramble sarja

SijoitusJoukkueNetto
1.Kari Haavisto & Tea Haavisto63
2.Olli Böök & Risto Isotalo64
3.Ilkka Siltakorpi & Ulla-Maija Siltakorpi65
4.Jouko Paavola & Terhi Koivunen67
5.Pertti Pyykkönen & Toni Piibemann69
6.Auvo Tuomainen & Anneli Tuomainen69
7.Ossi Immonen & Aulikki Immonen69
8.Kari Puttonen & Ilkka Iivonen71
9.Tauno Jokela & Paavo Keränen74
10.Antero Paulin & Markku Keränen75
11.Pirkko Väätäinen & Marja-Leena Karhunen78
12.Pirjo Venhola & Heikki Timonen79

Paras SCR tulos

SijoitusJoukkueTulos
1.Kari Haavisto & Tea Haavisto69

Erikoiskilpailut

1.Lähimmäksi lippua:Markku Keränen
2.Pisin draivi:Toni Piibemann

Viikkokilpailu 05.03.2019 tulokset

Yleinen Scramble sarja

SijoitusJoukkueNetto
1.Olli Böök & Risto Isotalo62 (slope 14)
2.Ilkka Iivonen & Päivi Iivonen62 (slope 18)
3.Ari Tikkala & Teija Tikkala64 (slope 11)
4.Auvo Tuomainen & Anneli Tuomainen64 (slope 15)
5.Tapani Silveinnoinen & Minna Mäntylä65
6.Kirsti Hakola & Jukka Oinonen66
7.Kauno Riikonen & Pirjo Viitanen-Paju68
8.Mauno Könönen & Ilkka Haukka72
9.Pertti Pyykkönen & Kimmo Seppälä73
10.Timo Koivisto & Katri Koivisto74 (slope 12)
11.Jouko Paavola & Osmo Kuivainen74 (slope 14)
12.Kimmo Kampman & Timo Pessi75
13.Pirjo Venhola & Heikki Timonen85
14.Ulla Väistö & Arja Kuivainen89

Paras SCR tulos

SijoitusJoukkueTulos
1.Tapani Silvennoinen & Minna Mäntylä72

Erikoiskilpailut

1.Lähimmäksi lippua:Minna Mäntylä
2.Pisin draivi:Ari Tikkala

Viikkokilpailu 12.03.2019 tulokset

Yleinen Scramble sarja

SijoitusJoukkueNetto
1.Markku Kurki & Ritva Kurki62
2.Jari Suhonen & Mika Padatsu70
3.Tommi Hietala & Marko Kiviranta71 (slope 9)
4.Olli Böök & Risto Isotalo71 (slope 14)
5.Kimmo Seppälä & Pertti Pyykkönen72
6.Eero Puittinen & Pirjo Puittinen74 (slope 19)
7.Lisbet Nordblad & Päivi Puska74 (slope 21)
8.Arto Juusola & Osmo Kuivainen77
9.Kalle-Pekka Pitkänen & Minna Suhonen78
10. Ulla Väistö & Arja Kuivainen89

Paras SCR tulos

SijoitusJoukkueTulos
1.Olli Böök & Risto Isotalo71

Erikoiskilpailut

1.Lähimmäksi lippua:-
2.Pisin draivi:Kalle-Pekka Pitkänen

Viikkokilpailu 19.03.2019 tulokset

Yleinen Scramble sarja

SijoitusJoukkueNetto
1.Jouko Paavola & Terhi Koivunen66
2.Jari Suhonen & Minna Suhonen68
3.Markku Kurki & Ritva Kurki70
4.Ilkka Malmi & Maarit Malmi71
5.Aapo Aittola & Pertti Pyykkönen75 (slope 12)
6.Lisbet Nordblad & Päivi Puska 75 (slope 21)

Paras SCR tulos

SijoitusJoukkueTulos
1.Markku Kurki & Ritva Kurki82

Erikoiskilpailut

1.Lähimmäksi lippua:Ritva Kurki
2.Pisin draivi:Ritva Kurki

Viikkokilpailu 26.03.2019 tulokset

Yleinen Scramble sarja

SijoitusJoukkueNetto
1.
2.
3.
4.
5.
6.

Paras SCR tulos

SijoitusJoukkueTulos
1.

Erikoiskilpailut

1.Lähimmäksi lippua:
2.Pisin draivi:

Viikkokilpailu 02.04.2019 tulokset

Yleinen Scramble sarja

SijoitusJoukkueNetto
1.Jari Mankonen & Kirsi Väänänen62
2.Ilkka Malmi & Maarit Malmi67
3.Jouko Paavola & Terhi Koivunen68
4.Aapo Aittola & Marko Torppa69 (80)
5.Jussi Toivola & Arja Toivola69 (83)
6.Olli Vuori & Raili Vuori60 (91)
7.Ulla-Maija Kääriä & Katariina Koskenkorva77
8.Tauno Kääriä & Raimo Hannonen79

Paras SCR tulos

SijoitusJoukkueTulos
1.Jari Mankonen & Kirsi Väänänen79

Erikoiskilpailut

1.Lähimmäksi lippua:Olli Vuori
2.Pisin draivi:Jari Mankonen

Viikkokilpailu 09.04.2019 tulokset

Yleinen Scramble sarja

SijoitusJoukkueNetto
1.Ritva Kurki & Markku Kurki63 (75)
2.Markku Viljaranta & Risto Isotalo63 (76)
3.Hannu Ronkainen & Tuula Ronkainen63 (79)
4.Jouni Irri & Esa Siltanen65 (73)
5.Jarmo Simonen & Leila Simonen65 (78)
6.Juhani Haavisto & Anja Haavisto66
7.Heikki Aalto & Joona Aalto67
8.Jussi Salo & Jari Ahonen71 (81)
9.Heikki Ristolainen & Ari Kakkori71 (84)
10.Tapani Reinikainen & Tarja Reinikainen71 (86)
11.Ilkka Malmi & Maarit Malmi71 (89)
16.Jouni Toivonen & Margit Toivonen71 (94)
12.Olli Paalanen & Tiina Paalanen72
13.Jari Mäkelä & Terttu Korte74
14.Eljas Rantala & Hannele Rantala75 (96)
15.Matti Isotalo & Terhi Isotalo75 (98)
17.Jorma Saari & Kari Makkonen76
18.Joni Kangaskortet & Mervi Kangaskortet77
19.Liisa Svahn & Risto Svahn78

Paras SCR tulos

SijoitusJoukkueTulos
1.Jouni Irri & Esa Siltanen73

Erikoiskilpailut

1.Lähimmäksi lippua:Tapani Reinikainen
2.Pisin draivi:Hannu Ronkainen

Viikkokilpailu 16.04.2019 tulokset

Yleinen Scramble sarja

SijoitusJoukkueNetto
1.Matti Isotalo & Jouni Irri64 (76)
2.Martti Ohvo & Mervi Roos64 (82)
3.Mauri Koivunen & Matti Pellinen68
4.Jari Valjakka & Marko Torppa69
5.Risto Isotalo & Hannu Ronkainen69
6.Mika Räsänen & Osmo Kuivainen69
7.Tarja Lähteinen & Minna Keski-Kastari71
8.Anja Huhtamäki & Kristiina Junni72
9.Jukka Porkka & Rauli Heiniö72
10.Jouni Toivonen & Esa Siltanen72
11.Ari Lehtonen & Kalle Joutsensaari74
12.Ahti Leinonen & Jouni Toivonen85

Paras SCR tulos

SijoitusJoukkueTulos
1.Jari Valjakka & Marko Torppa76

Erikoiskilpailut

1.Lähimmäksi lippua:Jouni Irri
2.Pisin draivi:Jouni Irri

Viikkokilpailu 23.04.2019 tulokset

Yleinen Scramble sarja

SijoitusJoukkueNetto
1.
2.
3.
4.
5.
6.

Paras SCR tulos

SijoitusJoukkueTulos
1.

Erikoiskilpailut

1.Lähimmäksi lippua:
2.Pisin draivi:

Viikkokilpailu 30.04.2019 tulokset

Yleinen Scramble sarja

SijoitusJoukkueNetto
1.
2.
3.
4.
5.
6.

Paras SCR tulos

SijoitusJoukkueTulos
1.

Erikoiskilpailut

1.Lähimmäksi lippua:
2.Pisin draivi: